رولت مرغ با عسل

طعم جدید رولت مرغ با عسل را امتحان کنید

اغراق نیست اگر بگوییم با مرغ می توان هزار نوع غذای مختلف درست کرد و چه بهتر که برای طعم دادن به گوشت مرغ از مواد طبیعی و بدون ضرری مثل عسل استفاده کرد. این غذای بسیار لذیذ، مورد توجه بیشتر افراد قرار می گیرد.

همچنین می توان به شکل های مختلفی مرغ ها را مزه دار کرد. در این مطلب به سراغ ایتالیا رفته ایم و مرغ را با طعم جدیدی مزه دار کرده ایم. طعم خاص این نوع را نیز حتما امتحان کنید. غذایی که ایتالیایی ها عاشق آن هستند.

مواد لازم برای رولت مرغ با عسل :

  • فیله مرغ ۴ تکه
  • روغن زیتون ۲ قاشق سوپخوری
  • آب پرتقال (ترجیحا آبمیوه تازه باشد) ۴ قاشق سوپخوری
  • عسل ۲ قاشق سوپخوری
  • زردآلو یا آلو قیسی ۵ عدد
  • نمک به مقدار لازم

 

رولت مرغ با عسل

 

طرز تهیه رولت مرغ با عسل :

فیله های مرغ را پس از شستن به نمک و یک قاشق سوپخوری روغن زیتون آغشته کرده و در ظرفی دربسته در یخچال به مدت ۱۰دقیقه بگذارید بمانند تا مزه دار شوند.

با یک قاشق سوپخوری روغن زیتون باقیمانده، کف یک تابه را چرب کرده و فیله های مزه دار شده را روی آن بگذارید تا با در بسته به مدت ۱۰ دقیقه روی حرارت ملایم بپزند. وقتی فیله ها پختند، نوبت به سس آنها می رسد.

عسل را با آب پرتقال مخلوط کرده، خوب هم بزنید تا رقیق شود. آلوها یا زردآلوها را هم در کنار فیله ها در تابه بگذارید. نصف مقدار سس (مخلوط عسل و آب پرتقال) را روی فیله ها ریخته، در تابه را بگذارید و با درجه ملایم حدود ۱۰ دقیقه حرارت دهید.

بعد از این مدت باقیمانده سس را روی فیله ها بریزید تا مزه عسل و پرتقال به خوبی به خورد فیله ها برود و آنها را مزه‌دار و خوشرنگ کند. بعد از چند دقیقه که سس کمی غلیظ شد می توانید حرارت را خاموش کرده و فیله ها و زردآلوها را در ظرف مورد نظر ریخته و سرو کنید.

فوت و فن برای پخت رولت مرغ با عسل:

زردآلو یا آلو قیسی در هنگام پخت با فیله مرغ و سس عسل و پرتقال شکل زیبایی به خود می گیرد. البته اگر از کمپوت که پخته شده و نرم است استفاده می کنید، می توانید با پشت چنگال آنها را له کرده و با سس مخلوط کنید و برای سرو کردن کنار فیله ها بگذارید.

منبع:

غذا لند ghazaland.com

Pill Sbury

 

 

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *