روش مصرف ژل رویال و نگهداری آن را در این مقاله برای شما توضیح خواهیم داد.

ژل رویال یکی از با ارزش‌ترین محصولات زنبور عسل است، با این که خیلی از مردم هنوز درباره خواص ژل رویال و نحوه نگهداری و طریقه مصرف آن اطلاعات چندانی ندارند.

روش مصرف ژل رویال به صورت خالص:

بهترین روش مصرف ژل رویال از طریق زیر زبان قرار دادن مقدار کمی حدودا ۰.۶ گرم است. یعنی مقدار معینی ژل رویال را در زیر زبان می گذارند و یا به صورت قطره قطره امولسیونی از آن روی زبان می ریزند که امکان جذب سریع از طریق خون فراهم می شود. در این شکل مصرف باید به وزن شخص توجه کرد. یک میلی گرم ژل رویال برای واحد وزن (کیلوگرم) در روز توصیه می شود، که در صورت بسته بندی به شکل کپسول نیز می توان آن را در روزهای مشخص و در نوع کپسولهای خاص مصرف کرد. بسته بندی های ژل به شکل بسته های ۵ و یا ۱۰ گرمی است؛ که برای افراد عادی (باوزن حدود ۶۰ کیلوگرم) باید یک بسته ۱۰ گرمی در ۲۰ روز مصرف گردد. یعنی هر روز مقدار کمی (به اندازه ۰.۵ گرم – اندازه یک نخود) را در زیر زبان قرار داده شود تا از طریق خون جذب شود. بدین ترتیب حداکثر تاثیر را خواهد داست. با وارد شدن ژل رویال به دستگاه گوارش و جذب از طریق روده ها تاثیر آن کمتر خواهد شد.

 

روش مصرف ژل رویال

 

روش مصرف ژل رویال مخلوط با عسل:

در این روش ۳ گرم ژل در ۱۲۵ گرم عسل مخلوط می شود. این عسل حدودا ۱۸ ماه قابل نگهداری است، که هر روز صبح ناشتا یک قاشق مرباخوری از این مخلوط را زیر زبان قرار داده تا با بزاق مخلوط گردد. مصرف هر ۱۲۵ گرم عسل و ژل باید حدودا ۱۰ روز طول بکشد.

عسل مخلوط با ژل رویال حدود ۱۸ ماه قابل نگهداری است البته به شرطی که آن را در یک قوطی تیره قرار داده و در محیط نسبتاً خنکی نگهداری شود.
برای حفظ خواص وعناصر فعال ژل رویال ، رعایت این اصول برای ذخیره سازی آن ضروری است . اگر بتوانید ژل رویال خالص را از زنبوردار تهیه کنید آن را در فریزر نگهداری کرده و به مصرف برسانید این روش ( نگهداری در فریزر) بهترین روش نگهداری ژل رویال می باشد که خواص آن را تا دوسال حفظ می نماید.

ژل رویال در کرم های صورت و ماسک های پوستی به عنوان ماده محرک و ضد چروک و پیری بسیار بکار می رود و توصیه می شود که دو دوره درمانی درسال، یکی در پاییز و دیگری در بهار هر یک به مدت ۲۰ روز باشد. برای هر دوره یا به صورت خالص در بسته های ۱۰ گرمی و یا مخلوط با عسل که در ظرفهای ۱۲۵ گرمی عسل مخلوط با ژل باید در این مدت مصرف شود. در مورد مخلوط با عسل بسته به نیاز بدن می توان مقدار ژل آن را تا ۹ گرم افزایش داد.

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *